Hakkımızda

Merhaba…


Saygıdeğer  anne ve babalar

Umut dolu yarınlara,

Kim olduğunun farkında,nereden geldiğini bilen,soru  soran, araştıran, keşfeden, dünyadaki konumundan haberdar,teşekkür etmeyi bilen,mutlu,sevimli,kalbi sevgiyle çarpan,insanları seven,Vefakar,Öğrenmek,oyun oynamak isteyen, Özellikle  Kalem tutmak isteyen minik yıldızlarımız ile birlikte yıllar önce büyük bir coşku ve büyük bir azimle  İLKKALEM adı altında kocaman bir pencere açtık.


Yüksek karakterli ve nitelikli taşıdığı değerin farkında ,kendisine yüklenen ve kendisinden beklenen görevin bilincinde seven,sevilen,aklı kalbi ruhu münevver bir nesil yetiştirmek arzumuza MİSYONUMUZ dedik.


 Minik Yıldızlarımızın gelişim düzeyleri ve ilgi alanları ön planda tutularak hazırlanan eğitim programları,bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran,sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren’’Çocuklarınızı  yaşadığınız çağa göre değil onların yaşayacağı çağa göre yetiştiriniz.’’sözünü kendine ilke edinen üretkenliği destekleyen,eğitimde aile katılımına önem veren ‘’oyun,meşguliyet,bilgi’’ üçgeni oluşturan İlkkalem eğitim anlayışımıza  VİZYONUMUZ dedik.


Her çocuk ayrı bir dünyadır dedik ve o dünyayı mükemmelleştirmek adına bireysel eğitime önem verdik.Her çocuk bir çiçektir dedik ve o çiçeği besleyen ışığı,suyu,havayı ve toprağı keşfettik.Her bir çiçeğin muhteşem bir şekilde neşv-ü nema ettiğine şahit olduk.Bu çiçeklerin dünyamızda cennet-asa bir bahar oluşturmaları için zemin hazırlamaya gayret ettik.
 

Birbirinden güzel nadide çiçeklerimiz,sorumluluklarının bilincinde olan ebeveynlerimiz ve yüksek donanımlara sahip öğretmenlerimiz ile birlikte el ele verdik ve Allah’ın izni ile büyük muvaffakiyetlere imza attık.


Etkin dinleyip anlamaya çalışan dürüst,alçak gönüllü,adil,kararlı,bireysel motivasyonunu artırmak ve korumak için çaba gösteren,işini seven,idealist, hepsinden önemlisi şefkat ve merhamet hisleriyle hareket eden İLKKALEM eğitim kadrosu
ve minik yıldızlarımızın siz saygıdeğer anne ve babaları ile birlikte
istikbalimize ışık tutmak dileğiyle…

 

Saygılarımla...

 

                                                                                   
Kurucu Müdür
Hatice ÇIRLAK